Termíny jarmokov v roku 2017

V roku 2017 sa Trenčíne uskutoční viacero jarmokov. Keďže sa tento rok bude rekonštruovať Mierové námestie, jarmoky ako: Majáles, podujatie Deň detí, jarmok Pri Trenčianskej bráne sa uskutočnia na Hviezdoslavovej ulici (pred Domom armády).  Všetky ostatné jarmoky (farmárske) sa uskutočnia na Štúrovom námestí (priestor vedľa Mestskej polície). Postupne budeme zverejňovať prihlášky na jednotlivé jarmoky. Všetci, ktorí majú na tejto stránke registráciu, dostanú upozornenie, že v prípade záujmu sa môžu elektronicky prihlásiť.

 

VEĽKONOČNÝ REMESELNÝ JARMOK  sa tento rok neuskutoční

 


TRENČIANSKY MAJÁLES / FARMÁRSKY JARMOK > 1. 5. > 10.00 - 18.00

Prvý zo série farmárskych jarmokov v roku 2017. Budú sa predávať výrobky a tovary priamo od farmárov a prvovýrobcov ovocia a zeleniny, mäsových výrobkov, syrov, mliečnych výrobkov, oleja, pečiva, vína, medu, kvetov, priesad, byliniek, skalničiek, štiav, nápojov a občerstvenia..., atrakcie pre deti - vozenie na koníkoch, drevený kolotoč, nafukovadlá... Predajcovia si môžu vybrať z dvoch typrov stánkov: drevený otvorený a kovový. Uzávierka prihlášok je 26. 3. 2017.


DEŇ DETÍ - Detský jarmok > 3. 6. > 13.00 – 18.00

Všetko pre deti: ručne vyrábané hračky (drevené, šité...) balóniky, drevený kolotoč, atrakcie pre deti (nafukovacie hrady, lezecké steny, bazény s lodičkami, autíčka...), občerstvenie, nápoje, atrakcie pre deti - vozenie na koníkoch, drevený kolotoč, nafukovadlá... Uzávierka prihlášok je 30. 4. 2017.


FARMÁRSKY JARMOK > 3. 6. > 8.00 – 12.00

Farmári a prvovýrobcovia ponúkajú ovocie, zeleninu, kvety, priesady, bylinky, mäsové výrobky, chladenú hydinu, syry (ovčie, kravské), vajíčka, pečivo, víno, med, šťavy, nápoje, občerstvenie..., atrakcie pre deti - vozenie na koníkoch.... Uzávierka prihlášok je 21. 5. 2017.


FARMÁRSKY JARMOK > 1. 7. > 8.00 – 12.00

Tovar priamo od farmárov: sezónne ovocie, zelenina, predaj chladenej hydiny, raw potravín, pečiva, mäsových výrobkov, pečiva, vína, medu, kvetov, priesad, byliniek, štiav, nápojov a občerstvenia..., atrakcie pre deti - vozenie na koníkoch.... Uzávierka prihlášok je 18. 6. 2017.


FARMÁRSKY JARMOK > 5. 8. > 8.00 – 12.00

Farmárske výrobky, prebytky čerstvého ovocia a zeleniny, medu. Ponuka špaldového pečiva, vína, syrov a mliečnych výrobkov, sirupov, štiav, raw tortičiek, nápojov a občerstvenia..., atrakcie pre deti - vozenie na koníkoch.... Uzávierka prihlášok je 23. 7. 2017.


FARMÁRSKY JARMOK > 2. 9. > 8.00 – 12.00

Farmári a prvovýrobcovia budú ponúkať sezónnu zeleninu a ovocie, mäsové výrobky, pečivo, víno, med, vajíčka, syry, šťavy, nápoje a občerstvenie..., atrakcie pre deti - vozenie na koníkoch.... Uzávierka prihlášok je 20. 8. 2017.


PRI TRENČIANSKEJ BRÁNE > 8. – 9. 9. > 10.00 - 22.00

Na mestskom festivale ľudovej kultúry a zábavy sa počas troch dní budú predávať ľudovoumelecké výrobky, predvádzať remeslá: keramika, výrobky z kože, ručne zhotovované výrobky (napr. varešky, zástery, textilné hračky...) pečivo, burčiak, občerstvenie... atrakcie pre deti - vozenie na koníkoch, drevený kolotoč, nafukovadlá... Uzávierka prihlášok je 20. 7. 2017.


FARMÁRSKY JARMOK > 7. 10. > 8.00 – 14.00

Posledný zo série farmárskych jarmokov v roku 2017. Predaj ovocia a zeleniny, mäsových výrobkov, pečiva, vína, medu, kvetov, priesad, byliniek, štiav, nápojov a občerstvenia..., atrakcie pre deti - vozenie na koníkoch....Uzávierka prihlášok je 3. 9. 2017.


ČARO VIANOC POD HRADOM - Vianočné remeselné trhy > 5. - 23. 12. > 10.00 - 22.00

Vianočné trhy začínajú príchodom Mikuláša a končia posledný deň pred Vianocami. Predávať sa budú výrobky a tovary, ktoré súvisia s Vianočnými sviatkami (napr. vianočná výzdoba, ozdoby na stromček, imelo, ručne zhotovované výrobky – opasky, papuče, čiapky, rukavice, keramika; med, mäsové výrobky, cukrárenské výrobky, pečivo, atrakcie pre deti - vozenie na koníkoch.Uzávierka prihlášok je 15. 10. 2017. Predaj nápojov a občerstvenia bude aj tento rok realizovaný formou elektronickej aukcie.

Upozornenie: V rámci predaja medu, medových a včelích produktov a výrobkov, nebude možné predávať čapovanú medovinu v remeselných stánkoch (remeselný stánok nie je prispôsobený na predaj nápojov a občerstvenia kvôli nevyhovujúcemu odberu elektrickej energie).  Záujemcovia, ktorí chcú predávať rozlievanú medovinu (spolu s predajom medu a medových a včelích produktov a výrobkov) sa môžu zúčastniť elektronickej aukcie. Oznámenie o vyhlásení elektronickej aukcie na prenájom stánkov s nápojmi a občerstvením bude zverejnené na www.trencin.sk po 22. 9. 2017.